בין תיקון אייפד לטאבלט חדש

תיקון אייפד

אחת השאלות שעולות לא פעם כאשר מתקלקל לנו מכשיר מסוים היא, האם לתקן אותו או לקנות חדש. בעידן בו העלות של מכשירים רבים היא מאוד נמוכה באופן יחסי ועלות התיקון היא גבוהה, לא תמיד זה משתלם לתקן מכשיר ישן. בוודאי אם מדובר במכשיר שיהיה לנו קשה למצוא לו רכיבים חדשים ויתרה מזו, אנחנו נתקשה למצוא מעבדה אשר תהיה מסוגלת לתקן אותו.

דוגמא טובה לכך אנחנו יכולים למצוא כשאנחנו נדרשים לבצע תיקון אייפד. אומנם מדובר במכשיר שנמצא אצלנו בשימוש תדיר, במקרים רבים, ואומנם אנחנו נדרשים לו כמעט באופן יומיומי, אז יהיה לנו קשה, סביר להניח, להסתדר בלעדיו עד שנקנה חדש, מה עוד שבמכשיר הישן נמצאים כל החומרים שלנו, אך יש מקרים, בהם משתלם לנו יותר לרכוש חדש ולא לתקן את המכשיר המקולקל.

תיקון אייפד מתבצע במעבדות שמתמחות בתיקון טאבלטים באופן כללי ובפרט במכשירים של חברת אפל. בדרך כלל התיקון נדרש כשיש בעיה במסך, בחור הטעינה, כפתור ההפעלה וכן במערכת ההפעלה של המכשיר. ישנם מצבים, מן הסתם, בהם כל מה שנדרש לצורך תיקון המכשיר זה שדרוג של המערכת או מחיקה של חומרים לצורך פינוי זיכרון, אך יש מקרים בהם התיקון הוא הרבה יותר משמעותי ואז אנחנו נצטרך לחשוב על רכישת מכשיר חדש.

בחלק הבא אנחנו נציג חמישה מצבים בהם תיקון אייפד איננו משתלם ויהיה עדיף לנו לרכוש מכשיר חדש. כאן המקום להדגיש, אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של טאבלטים של חברות שונות. אם התקלקל לנו האייפד, זו הזדמנות טובה לבחון מה יש גם לחברות אחרות להציע לנו.

5 מצבים שמחייבים רכישת טאבלט חדש

מסך שבור – אם המסך שלנו נשבר, ישתלם לנו הרבה יותר לרכוש מכשיר חדש מאשר להחליף את המסך. הסיבה היא, שהרבה פעמים עלות המסך היא כמו של טאבלט חדש, בוודאי אם מדובר במכשיר ישן ואז נצטרך לשלם יותר על המסך.

כפתור הפעלה מקולקל – גם כאן, במקרים רבים יידרש תיקון עמוק מבפנים ולכן זה יכול לעלות לנו לא מעט כסף. מומלץ במקרים כאלה לרכוש מכשיר חדש ולא למהר לתקן את המכשיר הישן.

מכשיר מהדגמים הראשונים – כידוע, יש לאייפד מספר דגמים, כמעט כל שנה אפל מוציא דגם חדש עם מגוון שכלולים. מי שיש לו אייפד מהדגם הראשון, סביר להניח שהוא יעדיף להתקדם ולרכוש אייפד חדש, עם מצלמה ושאר הפונקציות שיש בו, ולא להמשיך ולהשתמש בדגם הישן.

מכשיר “כבד” – אחת הבעיות של מכשירים ישנים היא, עם הזמן הם הופכים כבדים, הכוונה לכל מה שקשור למערכת ההפעלה והזיכרון. במקרה כזה, ייתכן מאוד שמשתלם יותר לרכוש מכשיר חדש.

בעיה בבטרייה – אם יש בעיה בהטענה או שהבטרייה נגמרת מהר מדי, זה הזמן להתקדם ולקנות מכשיר חדש.