הכנת תוכנית עסקית עבור סטארט אפ

יש לכם סטארט אפ אשר עתיד לשנות את העולם? לפני שאתם מתחילים לחלום בגדול, חשוב מאד להתחיל בשלב החשוב ביותר- הכנת תוכנית עסקית. לא משנה איזה סטארט אפ יש לכם בפיתוח, חשוב מאד להקדיש זמן רב להכנת תוכנית עסקית. אותה תוכנית תסייע לכם להציב יעדים ולראות את ההתקדמות שלכם. שימו לב כי ללא תוכנית עסקית הקמת המיזם עשוי לא להצליח או להתקדם בצורה נכונה.

מתי יש לגבש תוכנית עסקית בעת הקמת סטארט אפ

אם אתם החלטתם להקים סטארט אפ, הרי מדובר על פתיחת עסק חדש ולכן אתם זקוקים לתוכנית עסקית אשר תסייע לכם להציב מטרות. מטרתה של התוכנית היא לבחון בין היתר מהיכן אתם מגייסים משקיעים לטובת המיזם החדש וגם לראות האם מדובר בהשקעה משתלמת עבורכם.

מה חשוב בעת הכנת תוכנית עסקית

  • משפטים קצרים: בעת הכנת תוכנית עסקית עבור סטארט אפ חשוב מאד לא להאריך במילים אלא לכתוב בצורה תמציתית, זאת משום שאותם מקבלי החלטות אינם אוהבים משפטים ארוכים ללא תכלית.
  • חזרות : בעת הכנת התוכנית חשוב מאד להימנע מחזרות מיותרות. אנשים אשר קראו את התוכנית לא רוצים לקרוא שוב ושוב את אותם דברים.
  • רשימות ממוספרות: ההמלצה היא להוסיף רשימות ממוספרות. אותן רשימות מסייעות לארגון המסמך.

מה כוללת התוכנית העסקית

הכנת תוכנית עסקית כוללת מספר שלבים אשר חשוב מאד לא לדלג על אף אחד מהשלבים על מנת להצליח לבנות מסמך עסקי אותו ניתן להגיש לגורמים על מנת לקבל תמיכה. את אותם שלבים חשוב מאד לבצע מהשלב הראשון עד השלב האחרון תוך הקפדה על כל השלבים.

  • תיאור של המיזם: אותה תוכנית כוללת תיאור מפורט של המיזם.
  • סקירה של המיזם: כמו כן, תוכנית עסקית כוללת תיאור של המיזם ויתרונות וחסרונות של המיזם.
  • קהל יעד: אותה תוכנית כוללת את קהל היעד של המיזם.
  • אסטרטגיה : רשום של אסטרטגיה.
  • פן פיננסי: בעת רשום התוכנית חשוב מאד לרשום את הפן הפיננסי – חשוב לפרט על כל ההוצאות הצפויות וכן מהיכן יש לגייס מזומנים.
  • ניסיון: חשוב מאד לפרט מי עומדים מאחורי התוכנית ומה הניסיון שלהם.

מתי יש להגיש תוכנית ?

ישנה תפיסה לא נכונה בקרב אנשים אשר תוכנית עסקית יש להגיש רק כאשר יש דבר מה להציג בפני המשקיעים. מדובר בטעות שחשוב מאד לא לעשותה. מה יש לעשות? חשוב מאד להכין את התוכנית כמה שיותר מוקדם תוך איסוף נתונים יסודי ומחקר. שימו לב כי קיצורי דרך לא ממש מועילים בנושא ואף עשויים לפגוע בהצלחה של המיזם. מכאן, הכנת תוכנית עסקית יכולה לסייע ולתרום לגיבוש הרעיון. במידה ואתם מגלים קושי בהגשת התוכנית אתם יכולים להסתייע בשירותיהם של אנשי מקצוע אשר בקיאים בכל הקשור להכנת תוכנית עסקית.

 .