להזמין טכנאי מחשבים או לתקן את המחשב לבד ?

הגיע הרגע בו המחשב הפסיק לתפקד, המסך התחיל לרצד, ההארד דיסק עושה ריח לא טוב.

מה עושים? מרבית האנשים מזמינים טכנאי מחשבים, הולכים על בטוח ממש ככה.

אז האם להזמין טכנאי מחשבים או לנסות לתקן את המחשב לבד? במאמר הבא נדון בנושא.

כמה עולה ביקור של טכנאי מחשבים?

בדרך כלל טכנאי מחשבים בכל אזור בארץ כמעט יגבה מכם החל מ199 ש”ח לביקור, זאת אומרת שלא משנה אם הוא פתר את התקלה או לא, אתם תשלמו בכל מקרה את עלות הטרחה של הטכנאי שמגיע אליכם הביתה, אז רגע לפני שאתם מתקשרים ומזמינים אליכם הביתה טכנאי מחשבים, הנה כמה תקלות שבגינן אתם לא צריכים לקרוא לשום טכנאי ויכולים לפתור את התקלה לבד.

המחשב לא נדלק?

אחת התקלות הנפוצות ביותר שאנשים מזמינים בגללן טכנאי מחשבים היא בגלל שהמחשב לא נדלק, הנה מספרים דברים שעליכם לבדוק שהם בדרך כלל יפתרו לכם את הבעיה..

בדקו שהמסך מחובר למחשב – במרבית המקרים יתכן שהכבל של המסך למחשב התנתק או הכבל של המסך לחשמל התנתק, בדקו שהמסך מחובר לחשמל ודולק (בדרך כלל על ידי נורה צהובה) ובמידה ויש נורה והמסך דולק, בדקו שהכבל HD או כבל הDVI מחובר למחשב, מחובר? יופי! הבעיה לא שם.

  • בדקו שהמחשב דלוק – ישנם מקרים שבהם הכפתור של המחשב לא מגיע היטב ללחיצה עליו, במרבית המקרים מדובר באבק שנצבר על החיישן, בדקו שהמנורה של המחשב דולקת, דולקת? מצוין.
  • הגעתם לשלב האחרון, האם נדלק לכם מסך מסוים כאשר אתם מדליקים את המחשב? נסו ללחוץ F8 ולהדליק את המחשב במצב בטוח, במרבית המקרים הוא ידלק, לאחר מכן נסו לבצע שחזור מערכת.
  • שחזור מערכת מתבצע על ידי לחיצה על התחל > כל התוכניות > עזרים > שחזור המערכת

תקלות נוספות שאפשר לפתור ללא טכנאי מחשבים.

לכל תקלה יש פיתרון, תוכלו למצוא כמעט כל פיתרון שתרצו בגוגל על ידי חיפוש פשוט של התקלה שלכם.

לדוגמא במידה והמחשב שלכם מציג לכם שגיאה מסוימת בהדלקה, נסו לחפש את השגיאה בגוגל ולראות האם אנשים אחרים נתקלו בתקלה הזו קודם לכן והאם הם הצליחו לפתור את התקלה, אולי בכל זאת תצליחו לחסוך ביקור יקר של טכנאי מחשבים.

ניסיתם הכול! לא הולך. הגיע הזמן להרים את הטלפון ולצלצל לטכנאי מחשבים.

התקשרו לטכנאי מחשבים, נסו לחפש בגוגל “טכנאי מחשבים” חפשו מישהו אמין עם המלצות ולקוחות קודמים, נסו לחפש טכנאי שנמצא בסביבה שלכם, התקשרו לטכנאי נסו לראות האם הוא יוכל לפתור את התקלה מרחוק, במידה והמחשב נדלק לטכנאי יש אפשרות להתחבר מרחוק למחשב שלכם ולנסות לתקן את התקלה מרחוק, לא רק שזה יעלה לכם זול יותר, זה גם יקח הרבה פחות זמן..