שומרים על המחשב לבד – מתקנים עם טכנאי בלבד

בעבר נוכחות מחשבים היתה לרוב בחברות גדולות ובמוסדות חשובים, אך כיום בכל בית נמצא אם לא מחשב אחד בטוח שניים. החיים שלנו הפכו טכנולוגיים כבר מזמן, והמחשב הוא חלק ניכר מחייו של כל אחד. למחשב אין גיל, קטנים כגדולים עושים בו שימוש, אם למשחקים ואם לניהול עסקים.

בדומה לכל תחום, כאשר הביקוש עולה יחד איתו עולה גם ההיצע. מה לעשות תקלות הן חלק בלתי נפרד גם מאורך חייו של המחשב היקר שלנו תרתי משמע, ומגיע לו טיפול מקצועי, ממי שבאמת מבין מה קורה בתוך הקופסא השחורה.

כיצד נשמור על המחשב ומתי נזדקק לסיוע מקצועי

לא כל מי שקצת חולה רץ לרופא, כך המחשב שלנו יכול ליהנות מטיפול שלנו לפני שמערבים טכנאי מחשבים רציני. כמובן שישנן פעולות בסיסיות שיכולות לעזור למחשב שלנו לחזור לתלם, פעולות שכל בעל מחשב מומלץ שידע לבצע, הן עבור שמירת המחשב, והן עבור הימנעות מקריאה מיותרת לטכנאי מחשבים שתגרום להוצאות שלא תמיד נדרשות.

אז מה אפשר לעשות עצמאית בכדי לטפל כראוי במחשב, ובכך לסייע גם לאורך חיים מרשים?

  • ניקיון – ניקיון הוא אחד הדברים הבסיסיים והחשובים בשמירה על פעילות תקינה של המחשב, נייח ונייד כאחד. סילוק אבק מפתחי האוורור מעת לעת, שמירה על סביבה נקייה תרחיק מכם את הקריאה לטכנאי מחשבים.
  • בטיחות – שמרו על חלקי המחשב מפני נפילות ופגיעות מיותרות. הדבר נכון לכונן, למסך ולמקלדת גם יחד. מחשב תקין הוא מחשב השמור היטב מחבטות בלתי רצויות. אם בבית מתרוצצים ילדים קטנים, מומלץ להגביה את מיקומו של הכונן, דבר שישמור עליו מכל משמר.
  • שימוש נכון – לא כולם יודעים כי להפעלת וכיבוי המחשב דרכים מומלצות לביצוע וכאלה שהרבה פחות מבורכות. יש לדאוג לכבות את המחשב דרך מערכת ההפעלה ולא ישירות דרך הכונן. אם המחשה לא צריך להיות פעיל כל היממה לא יקרה כלום אם תתנו לו מעט מנוחה.

הקפדה והתייחסות לדברים אשר צוינו מעלה, יחזקו את המחשב, והוא בטוח יודה לכם על זה, זאת תרגישו מיד אחרי נקיטת פעולות פשוטות לתחזוקה שוטפת ונכונה, של המכשיר בו אתם הכי משתמשים בשגרה, יום ולילה.

ד”ר מחשב תציל אותי!

לעיתים לא תהיה ברירה ויהיה עלינו לפנות לבקש עזרה מאיש מקצוע, שתפקידו ועיסוקו הם טיפול במחשבים, תקלות והצלה מנזקים. טכנאי מחשבים יכול לעזור בדרכים רבות להגיע לפתרונות שלא לכולם יש את הידע הנדרש לכך.

טכנאי מחשבים תל אביב הוא איש מקצוע שיוכל להציל את המחשב מוירוסים ורעות חולות דומות, הוא יוכל לטפל בזיכרון וברכיבים רגישים נוספים, יוכל לסייע בניקיון עמוק יותר של חלקי המחשב הפנימיים, יוכל להחליף אלמנטים מקולקלים, והכי חשוב לתת המלצות באשר לכל תיקון נדרש, ומענה מהיר עבור השבת מחשב לחיים..