שחזור מידע – אל דאגה, הכל יחזור למקום

שחזור מידע

סביר להניח שאחד מגורמי הפאניקה והחרדה הגדולים ביותר כשעובדים עם מחשבים הוא, שהמידע עליו אנחנו עובדים ייעלם, ייאבד, יימחק מהמחשב. מי מאיתנו לא חווה את זה, לפחות פעם אחת בחייו.

זה יכול לקרות לנו כשאנחנו עובדים על עבודה ללימודים, כשאנחנו מכינים פרויקט לעבודה, באמצע של כתיבת יצירה, כשאנחנו מכינים הפתעה לבן או בת זוג, או אפילו סתם כך, אנחנו פותחים את המחשב ומגלים שהוא לא עובד, הכל חשוך, ואז אנחנו תוהים אם התמונות שלנו מהחופשה האחרונה נמחקו או שיש סיכוי עוד להציל אותם.

התשובה היא כן, אפשר להציל אותם בעזרת שימוש בשירות שחזור מידע שניתן על ידי מומחים בתחום. שירות זה ניתן על ידי אנשי מקצוע מובילים, הן עבור צרכים פרטיים והן עבור צרכים עסקיים, מקצועיים, אקדמאיים ואחרים. כל מה שעלינו לעשות, זה למצוא אנשי מקצוע מנוסים שמשתמשים בתוכנות הטובות ביותר לצורך כך, ולדאוג להביא להם את המחשב שלנו בהקדם, על מנת שיעבדו עליו.

שחזור מידע הוא תחום מאוד נפוץ, הן בגלל הצורך של מקומות עבודה ואנשים פרטיים בו, אך גם מאחר ובאמצעות כלי זה אפשר למצוא פריטי מידע שונים שטמונים במחשב והיה נדמה שנמחקו, ואפשר לעשות בהם שימוש, למשל, בשביל למצוא עקבות שונות, הן עקבות של בני אדם, הן עקבות של מעשים, ועוד.

חשוב להדגיש, על פי הערכות שונות במסגרת תהליך שחזור מידע ניתן לשחזר למעלה מ-90 אחוז מהחומר. אומנם זה לא יגיע ל-100 אחוז, אך בהחלט מדובר על אחוזים גבוהים, אחת כמה וכמה אם אנחנו יוצאים מתוך נקודת הנחה, שאיבדנו את כל המידע אשר נמצא על המחשב.

מתי נשלח את המחשב לשחזור מידע והאם תמיד זה משתלם לנו?

אנחנו נשלח את המחשב (או התקני גיבוי שונים) למעבדת שחזור מידע, כאשר ברור לנו שהמכשירים אינם תקינים ואנחנו לא יכולים לעבוד אתם. אם אנחנו רואים שהמכשירים “גוססים” רצוי מאוד להעביר את החומר בעצמנו להתקני גיבוי, במידה וזה אפשרי. אך אם המכשירים אינם עובדים, אז נשלח אותם אל מעבדת שחזור.

בדרך כלל, תוך זמן קצר אנחנו נדע אם זה אפשרי לשחזר את המידע והאם זה משתלם לנו. מבחינת השאלה, האם זה משתלם, הרי מדובר בעניין סובייקטיבי, אך אנחנו יכולים להניח באופן כללי מתי זה יהיה נכון ומתי פחות.

סביר להניח שאם מדובר על מחשב ביתי שאין בו הרבה חומרים או שאת מרבית החומרים אנחנו יכולים לאסוף ממקומות שונים, מוטב אולי שלא נשלח את המחשב אל מעבדת שחזור מידע. מצד שני, אם מדובר על מחשב שמשמש אותנו לצורכי עבודה, מחשב עסקי, סביר להניח שלא יהיה לנו את החומר בשום מקום אחר, ולכן משתלם יותר לשלוח אותו למעבדת שחזור, כך נפתור את הבעיה בקלות.