סוגי מדפסות מומלצות למחשבים

בימינו, כמעט לכל אדם יש מדפסת, לפחות אחת, בביתו או במשרדו. המדפסות הפכו לפריט נפוץ והכרחי בימינו. על אף שרבים מעבירים חומרים כתובים באופן מקוון, עדיין רבים מוצאים כי תחליף לשימוש במדפסת, שהרי עבור יצירת עותקים קשיחים, וכן גם לצרכים אומנותיים שונים, תמיד צריך מדפסת טובה ואיכותית. אין מדובר רק בבתים פרטיים, אלא גם על בתי העסק השונים. באם נעשה סדר במינוח המקצועי הקיים, נוכל להבין טוב יותר אודות חשיבותן של מדפסות, טונרים וכיצד נוכל להתאימם לצרכינו אנו.

המדפסת המתאימה לכם

עקרונית, פעולה ההדפסה מהווה פעולה בה המחשב שולח אותו חשמליים למדפסת, שבתורה, מוציאה תוצר מתאים על דף, בהתאם למה שנשלח אליה. מדפסות למחשבים נפוצות כיום בשני דגמים עיקריים – מדפסות לייזר ומדפסות דיו. משום מה, נוהגים רבים לטעות ולחשוב כי מדפסות הזרקות דיו התקיימו לפני מדפסות הלייזר; הטעות מקורה בעובדה שמדפסות מבוססות דיו חדרו לשוק הביתי בטרם עשו זאת מדפסות הלייזר. אולי תתעניינו לדעת, שמדפסת הלייזר הומצאה לפני עשרות רבות של שנים – עוד בשנת 1953. מדוע, אם כך, נהוג לחשוב שמבין מדפסות למחשבים שונות, דווקא מדפסת הלייזר היא זו החדשה יותר? זאת משום מחירה הגבוה יותר. מדפסת מבוססת טכנולוגיית לייזר תהיה תמיד יקרה יותר ממדפסת דיו, ובכל זאת – היא חסכונית יותר לטווח הארוך. מדפסת הלייזר משתמשים ביעילות רבה יותר בטונרים המותקנים בתוכה (אשר אף הם, דרך אגב, יקרים מטונרים עבור מדפסת דיו).

בחירת המדפסת המתאימה ביותר לשימושכם

על כן, בבואכם לבחור סוג מסוים של מדפסות למחשבים, כדאי לעשות חושבים. עליכם לשאול את עצמכם שאלה בודדה – עד כמה אתם הולכים להשתמש במדפסת? באם מדובר בשימוש ביתי רגיל, מה שאומר, שלא תדפיסו עשרות או מאות מסמכים ביום, אלא לכל היותר, עבודות של הילדים ואולי מפעם לפעם גם מספר מסמכים שונים, נראה שמדפסת דיו תבצע עבודה טובה עבורכם; מדובר במדפסת זולה יותר, ואף הציוד המוסף שלה, הטונרים, זולים יותר. כיוון שלא יבוצע בה שימוש יומיומי – היא אכן המדפסת המשתלמת עבורכם.

התאמת אופי העבודה לסוג המדפסת

לעומת זאת, במצב בו אתם מחפשים מדפסות למחשבים עבור מקום עבודתכם, או שמא אתם עובדים מהבית ואופי עבודתכם דורש מכם להדפיס כמות גדולה של דפים, ייתכן שעדיף יהיה לכם להשקיע מעט יותר כסף, ולרכוש מדפסת לייזר איכותית. מובן שגם מעבר לבחירה הראויה בין סוגי מדפסות למחשבים, ישנם עוד קריטריונים ספורים, עליהם כדאי לתת את הדעת, כדוגמת – איכות ההדפסה. זהו פרמטר הנמדד ביחידות DPI: מספר הנקודות אשר מודפסות על אינץ' בודד. מדד DPI גבוה יותר (מספר גדול יותר של נקודות באינצ' אחד), מצביע על הדפסה איכותית יותר. בחירה נכונה תוביל לתוצרים איכותיים יותר, וכן לחיסכון כספי רב יותר לטווח הארוך.

.