פרמוט לפטופ

בעולם המודרני שלנו, הפך להיות הלפטופ (או בעברית תקנית: המחשב הנייד) לאחד הכלים החשובים ביותר לשימוש. אם בעבר עולם המחשבים והאינטרנט התבסס רק על מחשבים נייחים ועבודה מהבית, היום ניתן לשאת את המחשב איתנו לכל מקום ללא עומס של משקל בשל פיתוח לפטופים קומפקטיים, קטנים, קלים וקלילים שמאפשרים התנהלות והליכה עם הלפטופ לכל מקום שנחפוץ בו – כולל בתי קפה, פגישות עסקים, או סתם עבודה בזמן הנסיעה. האפשרות הזו פתחה לא מעט דברים לאנשים המעוניינים לעבוד ולנצל כל דקה מזמנם, גם כשהיא מתבזבזת על שעות של נסיעה בדרכים באוטובוסים וכד'.

פגיעותם של הלפטופים לוירוסים והתקלקלות מהירה

בדומה למחשבים נייחים, גם מחשבים ניידים ולפטופים משמשים אנשים מבוגרים בעיקר לעבודה דרך האינטרנט. היום לכל לפטופ ממוצע ישנו כרטיס רשת אלחוטי המותקן בתוכו ולחשוב על מחשב נייד ללא אפשרות התחברות לאינטרנט אלחוטי ווויירלס זה כמו לחשוב על בקבוק בלי פקק. עם זאת, כתוצאה מכך, הופכים להיות הלפטופים המתחברים לאינטרנט לפגיעים יותר כתוצאה מוירוסים חיצוניים אשר מסוגלים להרוס את המחשב תוך זמן קצר. בשל היותם לפטופים ולא מחשבים נייחים, המחשבים הניידים פגיעים יותר כיוון שהמעבד שלהם חלש יותר והיכולת להחזיק מערכת אבטחה כבדה בדמות אנטי-וירוס רציני שיפעל ויעמיס על המעבד – הופכת להיות בעייתית יותר. בשל כך, אנו צריכים להיערך למקרה בו נצטרך לבצע פרמוט לפטופ ואין כל סיבה להירתע מכך. כאשר מדברים על פרמוט לפטופ בדרך כלל זה נתפס ונאמר בקונוטציה שלילית, אבל בפועל לא מדוברת בפעולה שלילית כלל. בפועל, כאשר מפרמטים מחשב אנו בעצם מוחקים ומאתחלים אותו ממש מחדש – אך תמיד נוכל לגבות בטרם עת את הדברים ולא להפסיד מידע או להיפגע מכך במאום.

מתי ואיך מבצעים פרמוט לפטופ מוצלח

פרמוט לפטופ יתבצע בדרך-כלל כאשר ישנו מידע רב מדי על המחשב שמעמיס על הזיכרון שלו או כאשר המחשב מתמלא ביותר מדי וירוסים הפוגעים והורסים אותו ממש מבפנים. פעמים רבות פרמוט לפטופ מתבצע מאוחר מדי ועל כן חשוב שנדע לעשות את הדברים לפני שהם מתחילים ממש להרוס את המחשב. במידה ואינכם יודעים לפרמט מחשב, תוכלו לקחת את הלפטופ לטכנאי מחשבים שידע בדיוק כיצד לבצע את העבודה ביעילות, מהירות והכי חשוב – בביטחון שהמידע שלכם לא יפגע, ייהרס או ימחק ולמרות זאת שהמחשב עצמו גם הוא יישאר תקין..

השאר תגובה