ציוד היקפי למחשבים ניידים

בעשור השני של המאה ה – 21, אין כמעט אנשים שאין להם מחשב אישי ולרבים יש מחשב נייד. אך כיום, אין זה מספיק לקנות רק את המחשב הנייד ויש צורך לרוב גם ברכישת ציוד נוסף הנלווה למחשב. ללא ציוד זה קשה לאנשים רבים לעבוד עם המחשב שלהם בצורה מיטבית, ולכן נוצר תחום שלם, גדול ומגוון של ציוד היקפי למחשבים ניידים. בכתבה זו נסקור את התחום החשוב הזה.

סוגי ציוד היקפי למחשבים ניידים

יש אנשים היכולים לעבוד רק עם המחשב הנייד שלהם ללא כל אביזר נלווה, אך אלה הם אנשים מעטים. אם יש לכם מחשב נייד, ישנם סיכויים טובים שיש לכם גם עכבר חיצוני אותו אתם מחברים למחשב, מקלדת חיצונים, אוזניות איכותיות, רמקולים למחשב נייד ואפילו ציוד יקר יותר כמו צורבים או מדפסות. חלק מהאביזרים הללו עולים מעט מאוד (מאה שקלים ומטה) ועל חלק מהציוד צריך להשקיע כמה מאות שקלים. עם השנים, המחיר של אביזרים נלווים למחשבים ניידים רק הולך ויורד, ולכן יותר ויותר אנשים רוכשים ציוד זה. כמעט כל מי שעובד עם המחשב הנייד שלו, בין אם המדובר בסטודנט, איש מקצוע בתחום כלשהו או אפילו ילד שמשחק במחשב להנאתו, צריך מדי פעם לבצע פעולות כגון הדפסה, סריקה, צריבה ועוד. גם על מנת להקשיב למוזיקה בצורה טובה או לשוחח בסקייפ יש צורך בציוד נלווה (אוזניות, מצלמה ורמקול למשל). גם בטרייה נוספת למחשב, כבלים וחיבורים מכל מיני סוגים, כרטיסי מסך ועוד נחשבים לציוד היקפי למחשב. לעיתים הציוד הנלווה הוא חלק בלתי נפרד מהמחשב האישי (למשל – ישנם מחשבים ניידים רבים עם מצלמה מובנית), אך בדרך כלל יש לרכוש את הציוד ההיקפי באופן נפרד.

חשוב מאוד להשוות מחירים!

רבים מוציאים אלפי שקלים על רכישת מחשב אישי, אך העלות של הציוד ההיקפי יכולה להגיע לסכומים דומים, לכן כדאי מאוד לבצע סקר שוק מעמיק ולהשוות מחירים. יש אין ספור חנויות המוכרות ציוד היקפי למחשבים ניידים, אך את רוב האביזרים ניתן לרכוש כיום גם דרך האינטרנט, ולעיתים אפילו בזול יותר. תוכלו לרכוש כיום אוזניות או מצלמה למחשב הנייד שלכם בלחיצת כפתור ומבלי לצאת מהבית, אך אסור לשכוח להשוות מחירים (ובאינטרנט ניתן לעשות זאת בקלות רבה). ניתן להיעזר כמובן גם באתרים כדוגמת אתר זאפ, בהם ניתן להשוות מחירים בצורה נוחה בין המוצרים השונים. אך אם אתם רוצים לראות במו עיניכם את מה שאתם קונים או מעדיפים לשוחח עם איש מקצוע פנים מול פנים, כדאי לכם לרכוש את הציוד ההיקפי בחנויות המתמחות בכך (ויש לא מעט כאלה). איש מכירות איכותי ואמין בחנות מחשבים, יוכל להסביר לכם על אודות ההבדלים בין הדגמים השונים של האוזניות, המצלמות, הסורקים והצורבים, וכך תוכלו לקבל מידע רב, שלרבים קשה יותר לקבל אותו באמצעות האינטרנט. בתחום הציוד ההיקפי המגוון הוא עצום, פערי המחירים גבוהים ויש אין ספור אפשרויות, ולכן, לא כדאי לדלג על שלב הבירורים וההשוואות, בין אם באינטרנט ובין אם בחנות מחשבים.

לסיכום, אם יש לכם מחשב נייד, בוודאי יש לכם צורך גם בציוד היקפי כלשהו. מומלץ לרכוש רק מה שאתם באמת צריכים ורצוי לרכוש מוצרים מחברות איכותיות ובעלות מוניטין. סקר שוק בתחום זה הוא הכרחי ומלבד המחיר מומלץ לבדוק גם את המפרט של הציוד שאתם מתכננים לרכוש. וכמובן – תמיד מומלץ לתת עדיפות למוצרים שאתם מקבלים עליהם אחריות כמה שיותר ארוכה, במיוחד במוצרים היקרים יותר. ציוד היקפי איכותי למחשב הנייד שלכם יהפוך את החיים שלכם לנוחים יותר ואת השימוש במחשב לאיכותי יותר!

 .