חלקים למחשבים ניידים – לשדרג או לרכוש חדש?

בשל היותם כל-כך ניידים ושימושיים במשך היום-יום, מחשבים ניידים ולפטופים נוטים להיפגע ולהתקלקל אחת לכמה זמן. בשל כך, אנו נצרכים להחליט האם אנו בוחרים להחליף את החלקים שנפגעו ולקנות חדשים או האם פשוט לשדרג את מה שקיים. הפגיעות האפשריות שמתקיימות בדרך-כלל במחשבים ניידים הן גם חיצוניות וגם פנימיות. לעיתים חלקים נהרסים במחשב נייד בשל פגיעה פנימית מוירוסים או דברים אחרים, לעיתים זה גם מדברים חיצונים כמו התחממות יתרה של המחשב ובעיה במאוורר שלו. כך או כך, אחת לתקופה נדרש להחליט האם להחליף או לשדרג והתשובה מה עדיף – בהמשך המאמר…

מבנה המחשב הנייד לפי חלקיו השונים

לפני שנתחיל לדון בסוגיה האם עדיף לקנות או לרכוש חלקים חדשים כשהם נהרסים, ראשית חשוב שנבנה לעצמנו מפה ברורה בראש כיצד בנוי המחשב ומהם בעצם החלקים הפנימיים והחיצוניים שלו.

  • החלקים הפנימיים יכללו חלקים דוגמת: זיכרון פנימי, נפח דיסק, סוג מעבד, כרטיס מסך, כרטיס רשת, כרטיס טלוויזיה ועוד כל מיני אחרים וטובים.
  • החלקים החיצוניים יכללו חלקים דוגמת: מסך המחשב, מקלדת, עכבר, מאוורר, סוללה, מטען ועוד שלל ציוד היקפי המשמש את המחשב הנייד באופן תדיר.

כמו שניתן להבחין בקלות, בשני המקרים ישנה סכנה לפגיעה חיצונית או פנימית בשל שימוש לקוי או שגוי במחשב עצמו או התנהלות מסורבלת שפגעי החוץ יכולים לגרום. בכל מצב, נדרש להכריע בסוגיה האם לקנות חדש או לשדרג…

חלקים למחשבים ניידים – לשדרג או לרכוש חדש?

התשובה לשאלה הזו היא חד משמעית ואל תקשיבו לאף-אחד אחר שאומר אחרת: תמיד עדיף לרכוש חדש מאשר לשדרג. שדרוג פעמים רבות יכול לעלות אפילו יותר מרכישה של חלק חדש וזאת מבלי שנדע זאת. העלות של שדרוג חלקים למחשבים ניידים יכולה להיות פעמים רבות מאוד לא פרופורציונאלית וכמעט בכל מצב התשובה היא חד משמעית לחלוטין: עדיף לרכוש חדש מאשר לשדרג. אנשים רבים נופלים בפח ומחליטים בכל זאת לשדרג אך זאת בשל כך שאינם מודעים למה שהם עושים ועל כן תקוותי היא שבעקבות קריאת המאמר תפנימו את המסר והערך המוסף שלו כך שתדעו שלא לטעות וליפול בפח שבו כל אותם אנשים תמימים נופלים..

השאר תגובה