מדריך לרכישת הלפטופ המושלם

כאשר אנו באים לקנות לפטופ או מחשב נייד, אנו נמצאים בפני דילמות כבדות על כל מיני חלקים אשר נכלול במפרט. מה המעבד הטוב ביותר, כמה זיכרון RAM צריך, איזה כרטיס מסך טוב באמת ניתן למצוא והאם אנחנו צריכים גם בלוטוס בכל הסיפור?

כל מיני שאלות והתחבטויות מונעות מאנשים להרגיש מלאי ביטחון על-מנת לבנות את המפרט המנצח בעצמם, וכתוצאה מכך הם פונים לאנשי מקצוע המבינים ומתמצאים בתחום על-מנת שיבנו להם הם את המפרט וכל זה כלול בתשלום נוסף, כל זאת במידה ואתם מגדילים ראש. אלו שבוחרים להקטין ראש באמת, פשוט רוכשים חבילת מחשב מלאה מבלי לדעת אפילו את המפרט – לרוב אותם אנשים יבחרו את המחשב לא על-פי נפח הדיסק, איכות המעבד או כמות הזיכרון שלו – אלא לפי הצבע שלו.

שני טיפים חשובים ובולטים במיוחד בשבילכם ע”מ לרכוש לפטופ שיהיה מושלם לצרכים שלכם:

לא מדובר במדע טילים, אלא בכמה טיפים פשוטים וחשובים ליישום שיסייעו לכם למצוא ולבחור את המחשב הנייד שישלים ויבצע נאמנה את כל הצרכים שלכם ממנו…

  • הטיפ הראשון והמרכזי הוא לרכוש לפטופ שימלא את כל הצרכים הבסיסיים שלשמם אנו רוכשים את המחשב. אם מדובר בסך-הכול בצורך הבסיסי ביותר של שימוש בקבצי וורד וקריאת דפי אינטרנט, אין כל סיבה שנרכוש עכשיו מחשב נייד עם מעבד בעל 6 ליבות. בפועל, נצטרך דווקא את המשהו המינימליסטי ביותר, שלא יהיה גם מורכב ויסבך אותנו בהמשך. עם זאת, במידה ונצטרך מחשב אמיד שיריץ תהליכים כבדים – חשוב שנתמקד לא מעט במצב המעבד והזיכרון ונבחר את האליטה שבאליטה על-מנת שלא נצטרך להחליף אותם או לשדרג בעתיד בסכומים גדולים יותר.
  • מעבר למפרט המחשב, כאשר מדובר במחשב נייד או לפטופ – ישנו גם פרמטר הגודל והמשקל שמשמעותם כבדה. אל לנו לשכוח אותם בצד ולרכוש מחשב שבפועל יתברר שוקל 40 קילו וגם ככה לא מאפשר לנו את הניידות שלשמה קנינו אותו. חשוב לעמוד גם על הנושאים הללו ולברר מהו משקלו המדויק של מחשב קליל ולהתאים אותו גם בבחירת המפרט שלנו. מעבר למשקל, מדובר גם בגודל המסך שקובע את גודלו של המחשב. לא צריך לפוצץ באינצ’ים כשמדובר במחשב נייד, את זה תשמרו למחשב הנייח בבית.

.

השאר תגובה